Jakość ryb gwarantowana

Wszystkie ryby, które mamy w ofercie, przyszły na świat w naszej hodowli. Pochodzą więc z pewnego źródła - nie są importowane z zagranicy. Nie stosujemy hormonów ani innych przyspieszaczy wzrostu. Narybek dojrzewa do postaci dorosłych osobników w naturalnym tempie. Wyznajemy zasadę: tylko 100% naturalnego chowu. A to dlatego, że cieszy nas widok zdrowych, szczęśliwych ryb – wtedy i my jesteśmy szczęśliwi!

Skontaktuj się z nami

 e-mail: zamow@akwaryby.pl

tel.: 501-392-200

Umów się na osobisty odbiór ryb w Bytomiu.

Zamów bezpieczną wysyłkę kurierem na terenie całej Polski

© AKWARYBY 1999 - 2024

                          Profesjonalna hodowla ryb akwariowych - odbiór osobisty lub wysyłka kurierem

Twój e-mail:
Treść wiadomości:
Wyślij
Wyślij
Formularz został wysłany — dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Specyfika naszej hodowli:

Kryterium  Nasza hodowla Sklepy zoologiczne
  Dokładnie informujemy, czym karmimy ryby. Dzięki temu nasi Klienci mogą stworzyć im takie same lub podobne warunki bytowania. Jest to ważne, gdyż gwałtowne zmiany w podawaniu pożywienia potęgują u ryb stres, a także obciążają przewód pokarmowy, co w następstwie sprzyja chorobom. Jest to szczególnie istotny aspekt w przypadku odmian znanych z dużej wrażliwości, np. albinosów. Aby ułatwić aklimatyzowanie naszych ryb u Klientów, karmimy je wszystkimi rodzajami pokarmów – są przyzwyczajone zarówno do pokarmów suchych płatkowanych, granulowanych, jak i liofilizowanych oraz mrożonych i żywych. Nigdy nie wiadomo, czym ryby były wcześniej karmione u anonimowych hodowców. W przypadku dużych, komercyjnych hodowli zwykle są to specjalne mieszanki paszowe, nastawione na to, aby maksymalizować szybki wzrost ryb kosztem ich późniejszego zdrowia i długości życia (np. powszechne są praktyki podawania karm przebiałczonych, które skracają długość życia gupików nawet o kilka miesięcy).
Choroby  Nie odnotowujemy chorób u naszych gupików. Taki efekt uzyskujemy, dbając codziennie o higieniczne warunki w akwariach. Nie przerybiamy naszych zbiorników hodowlanych, dbamy o regularne podmiany wody i podawanie odpowiednio zbilansowanych pokarmów na każdym etapie życia gupików. Te proste środki są najlepszą drogą do sukcesu w hodowli gupików. Nie ma już chyba gupików pochodzących z tzw. komercyjnego rynku (sklepy zoologiczne, giełdy zoologiczne), które nie miałyby nicieni. Któż z tym się nie spotkał: kupujemy ryby w sklepie zoologicznym, które prędzej czy później chudną i zaczynają wydalać białe, śluzowate, ciągnące się odchody. Nicienie, wiciowce, bloat, ichtiosporidioza (ichtiofonoza), martwica płetw i ospa – to tylko niektóre z najczęstszych chorób, jakie trapią gupiki przyniesione ze sklepów zoologicznych. Nic więc dziwnego, że wielu początkujących akwarystów zniechęca się do hodowli gupików. Ba, ryba ta ma coraz częściej opinię trudnej czy wręcz problematycznej w hodowli, a tymczasem wcale tak nie jest – wystarczy jedynie zakupić osobniki zdrowe i nienarażone na czynniki chorobotwórcze.
Warunki hodowli  Jakkolwiek dla wielu akwarystów-amatorów może wydawać się to oczywiste, w przeciwieństwie do wielu innych hodowli – wszystkie nasze ryby są hodowane w akwariach. Tylko wówczas można na bieżąco prowadzić ich obserwacje i reagować na to, co dzieje się w wodzie. Widać m.in., jak przyjmowany jest pokarm i jakie jego ilości ryby zjadają oraz jak czują się każdego dnia. Ryby w hodowlach prowadzonych wyłącznie dla zysku, na wielką skalę, przebywają w plastikowych basenach, beczkach, a nawet drewnianych skrzynkach wyłożonych folią. Zagraniczne hodowle funkcjonujące w cieplejszym klimacie, skąd importowane są masowo ryby do Europy, w tym m.in. do Polski, niejednokrotnie nie inwestują nawet w takie rozwiązania – wtedy ryby pływają w rowach i niewielkich stawikach, gdzie pozbawione kontroli ze strony hodowcy skazane są na swój los, także jeśli chodzi o zdobywanie pożywienia. Efekt jest taki, że martwe ryby pływają z żywymi, gdyż nie sposób zauważyć śnięć w brudnej wodzie, mając wgląd jedynie od strony lustra wody.

Zapytaj o aktualnie dostępne odmiany - prześlemy cennik.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Dlaczego warto kupować gupiki bezpośrednio z polskiej hodowli, takiej jak Akwaryby? 

Przeczytaj poniższe porównanie, a już nigdy nie kupisz gupików w sklepie zoologicznym. Do sporządzenia poniższego zestawienia natchnęły nas rozmowy z wieloma miłośnikami gupików i ichtiologami. Postanowiliśmy, że kluczowe aspekty tych rozważań zamieścimy na niniejszej stronie, tak aby również przyszli nasi Klienci mogli lepiej zrozumieć specyfikę naszej hodowli: